Zbawienne właściwości miodu

szczepionki aparaty usg używane cena

Ojcem lecznictwa jest Hipokrates. Znawcy medycyny niekonwencjonalnej uważają, że żył on 111 lat dzięki spożywaniu sporej ilości miodu. Jak wiadomo miód ma właściwości antybakteryjne, wzmacnia serce, ożywia mózg i goi rany.

Co ciekawe dobrze działa również na nasze samopoczucie i wspaniale koi nerwy. Warto zatem w sytuacjach napięcia pić choćby herbatę czy kawę z miodem. Medycyna niekonwencjonalna to nie tylko dbałość o zdrowie, ale także o cerę.

Miód jest idealnym dodatkiem do różnego rodzaju maseczek i pilingów, a w połączeniu z zieloną kawą może zdziałać cuda. Medycyna naturalna propaguje miód, ponieważ nawet małe dziecko go lubi, a podany na zimno działa przeciwbiegunkowo. Z kolei bardziej stężony i lekko podgrzany zwalcza zaparcie i poprawia trawienie, co zawsze jest problemem dla wielu młodych mam.

Zamiast reklamowanych farmaceutyków można wypróbować babcine metody, które bywają bardziej skuteczne i mniej szkodliwe dla małego żołądka. Warto też miodu używać w kuchni zamiast cukru, bo jest on produktem łatwo przyswajalnym, który trawi się w ciągu niepełna dwóch godzin.