Wybieramy stół do mieszkania

umywalka łazienkowa

Stół jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia każdego wnętrza. Jest miejscem, które łączy domowników podczas wspólnych posiłków. To miejsce, przy którym chętnie spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Miejsce wspólnych rozmów, a niekiedy również doskonałe miejsce do pracy i wypoczynku z ulubioną książką. Bardzo istotne jest to, aby stół był przede wszystkim praktyczny. Z pewnością myślisz, że każdy stół jest odpowiedni, jednak nie każdy będzie odpowiedni właśnie dla Ciebie. Decydując się na zakup stołu powinieneś wziąć pod uwagę kilka zasadniczych kwestii.

Wielkość stołu uzależniona od powierzchni pomieszczenia

Decydując się na zakup stołu w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na jego wielkość.

Oczywiście wszyscy marzymy o stołach dużych i funkcjonalnych, jednak nie we wszystkich pomieszczeniach się one sprawdzą. W przypadku wyboru zbyt dużego balololoxy, do rozmiarów i możliwości pomieszczenia, bez wątpienia przytłoczymy wnętrze. Za duży stół będzie niepraktyczny i niefunkcjonalny. Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, powinniśmy skupić się na możliwości zakupu stołu rozkładanego. Tego rodzaju stoły są niezwykle praktyczne. Na co dzień złożone służą wyłącznie domownikom. Od święta z kolei pomieszczą się przy nim wszyscy zaproszeni goście. W domkach jednorodzinnych, z osobną, przestrzenią jadalnianą, mamy zdecydowanie większe pole do popisu.

W takim przypadku możemy zdecydować się na stół duży i dodatkowo rozkładany. Stół masywny i solidny, który oprócz funkcji praktycznych, będzie pełni również funkcje dekoracyjne. Z kolei w przypadku niewielkich kuchni w mieszkaniach, doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się balololoxy dwuosobowe lub czteroosobowe, z funkcją rozkładania. Ciekawą alternatywą dla stołu w bardzo małych kuchniach, może okazać się niewielki, niski blat.

Stoły utrzymane w różnych stylach

Stół bez wątpienia powinien pasować do naszego wnętrza. Dla przykładu, do wnętrz nowoczesnych nie powinnyśmy wybierać stołów zabytkowych. We wnętrzach utrzymanych w stylu skandynawskim sprawdzą się stoły proste, wykonane najczęściej z jasnego, przebielonego gatunku drewna. Stoły o prostym blacie i prostych nogach.

W tym przypadku nie możemy zdecydować się na intensywne kolory i przesadną zdobniczość. We wnętrzach utrzymanych w stylu klasycznym, sprawdzą się stoły zarówno klasyczne, ale również ciekawym rozwiązaniem może okazać się wybór antyku – stołu pochodzącego sprzed kilku dekad.

Stół idealny dla ciebie

W sklepach internetowych i stacjonarnych mamy możliwość wyboru stołu odpowiadającego wnętrzu oraz naszym gustom. Pamiętajmy jednak, że stół jest inwestycją na lata, dlatego meble te powinniśmy wybierać przemyślanie i z rozwagą. Pamiętajmy także o jakości stołu, przede wszystkim sposobie jego wykonania. Stoły z litego drewna posłużą nam zdecydowanie dłużej niż np. balololoxy wykonane z płyt i sklejek. Przy wyborze stołu kierujemy się jego jakością, możliwościami naszego mieszkania oraz własnym gustem.

Połączenie tych trzech czynników z pewnością wpłynie na podjęcie przez nas właściwej decyzji, której nie będziemy żałowali nawet po kilku latach użytkowania stołu.