Włos z głowy nie spadnie, jeśli…

Wrażliwa skóra głowy wymaga specjalnej uwagi oraz odpowiedniej pielęgnacji. W końcu problem łupieżu i wypadających włosów to w dużej mierze efekt niewłaściwie traktowanej skóry głowy.

Wielokrotnie odczuwamy, bądź zauważamy, że skóra na naszej głowie nagle stała się sucha, łuszczy się, czy nawet swędzi. Niejednokrotnie przyczyna może tkwić w panujących dookoła warunkach atmosferycznych- niskie temperatury na zewnątrz, czy też odwrotnie – fala upałów.

W zdecydowanej większości przypadków sprawcą tych dolegliwości jest używany przez nas szampon do włosów. Najlepiej używać delikatnych, ziołowych szamponów, które nie podrażniają skóry głowy.

Jeśli przyjdzie nam jednak zmierzyć się z łupieżem, postawmy na około tygodniową kurację przeciwłupieżową – najbardziej skuteczny jest Nizoral. Tego typu szamponów leczniczych nie można jednak stosować dłużej niż zalecono, gdyż wtedy efekt może być zupełnie inny, niż ten zamierzony.

Skóra głowy zostaje bardzo podrażniona w trakcie zabiegów farbowania włosów. Starajmy się więc w miarę możliwości ich unikać.

www.iratemusic.pl

Uwaga, dbając o właściwą kondycję skóry głowy, powinno się również ograniczyć spożycie cukru!.