Witaminy i minerały receptą na zdrowie?

retinopatia cukrzycowa

Są ludzie, według których leki rozumiane jako skomplikowane wytwory laboratoryjne nie są w stanie nam pomóc, a tak naprawdę bardziej szkodzą organizmowi. Syntetyczne produkty reakcji chemicznych osłabiają organizm, w którym odkładają się szkodliwe produkty uboczne.

Niewiara w oficjalną medycynę najczęściej wiąże się z brakiem wiary w działanie lekarstw, dla których szuka się tym samym rozmaitych zamienników – najlepiej pochodzenia naturalnego. Bardzo dobrym rozwiązaniem w tym kontekście są witaminy i minerały, które są dość łatwo dostępne.

Tu jednak istotne zastrzeżenie – entuzjaści alternatywnej medycyny zastrzegają, aby środki te były wyłącznie pochodzenia naturalnego. Dziś niemal każdą witaminę czy mieszankę minerałów można kupić tanio, ale są to syntetyczne zamienniki, których największą wadą jest niska przyswajalność.

Za doskonale przyswajalne i tym samym skuteczniejsze witaminy naturalne należy zapłacić sporo pieniędzy, jednak nie brakuje osób, które się na to decydują. Tym bardziej, że na przykład naturalną witaminę C zaleca się w toku terapii antynowotworowej.