http://optykpiekary16.pl/okulary-fendi/

Gdy spotka nas uraz stawu skokowego, konieczna jest wizyta w gabinecie lekarskim, albo nawet na izbie przyjęć, jeśli jest to nagły wypadek. Staw skokowy jest używany przez człowieka codziennie, dlatego łatwo nabawić się jego urazu. Nawet idąc chodnikiem, można się potknąć, albo źle stąpnąć i nabawić się skręcenia albo złamania, mogą się też zerwać więzadła.

Dlatego tak ważne jest, by nie lekceważyć takich wypadków i udać się do lekarza, który przeprowadzi odpowiednie badanie. W przypadku urazu stawu skokowego, dobrą metodą badania jest USG, na którym lekarz będzie mógł zobaczyć, czy na przykład ścięgna nie są naderwane. Dzięki USG lekarz może sprawdzić jak wyglądają tkanki miękkie.

Specjalista na monitorze widzi dokładny obraz, dzięki któremu może od razu wyciągnąć wnioski z badania i postawić jasną diagnozę. Badanie wykonywane jest za pomocą specjalnej głowicy pokrytej żelem. Aby mieć wykonane USG stawu skokowego nie trzeba się w szczególny sposób wcześniej przygotowywać.

Wystarczy zdjąć obuwie, by stopa była naga. Problemem jest, gdy pacjent ma na nodze założony gips, w takim wypadku wykonanie USG stawu skokowego jest niemożliwe. Jednym z ważniejszych dla lekarza możliwości podczas takiego badania jest to, że może on wykonywać badanie pod kątem dynamicznym, czyli może ocenić ruchomość kości, więzadeł i ścięgien.

Dzięki czemu będzie mógł dokładnie stwierdzić jakiego rodzaju urazu pacjent doznał. Takie badanie wykonuje się w nagłych wypadkach lub też w przypadku, gdy pacjentowi od jakiegoś czasu towarzyszy ból.