uczulenia

Jeśli czujemy ból, który nam dokucza, warto zastanowić, czym taki ból jest spowodowany i rozważyć pójście do odpowiedniego specjalisty. Osoby, które dużo czasu spędzają przy komputerze, czy które maja siedzącą pracę, często zmagają się z bólami barku. Ból promieniuje do kręgosłupa szyjnego, albo kończyn górnych. Oczywiście bóle barku mają także osoby, które aktywnie uprawiają sport. Czasami są to bóle zwyrodnieniowe. Jeśli mamy jakieś dolegliwości, pomocne będzie USG barku, na którym lekarz będzie mógł dokładnie przyjrzeć się danej dolegliwości. aparaty usg nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań i jego wykonanie nie wiąże się z boleścią.

Wykonuje się je za pomocą specjalnej głowicy, która jest pokryta odpowiednim żelem. Osoba, na której przeprowadzone jest badanie nie jest narażona na żadne promieniowanie, jest to w pełni bezpieczne. Wykonanie badania w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest bezpłatne, ale trzeba na nie poczekać, ponieważ kolejka osób oczekujących jest dość długa. Natomiast można też takie badanie wykonać od razu, w prywatnym gabinecie, jednak musimy liczyć się z kosztami. Koszt takiego badania waha się między 100 a 150 złotych. USG jest metodą bardzo skuteczną, w tego rodzaju schorzeniach. Zaletą tego badania jest to, że można wykonać je w ruchu.

www.dodomudo.pl

Pacjent może poruszać daną częścią ciała, dzięki czemu na obrazie lekarz będzie mógł zaobserwować ruchomość stawów oraz inne ważne elementy, które pomogą mu w diagnozie, którą przedstawi pacjentowi zaraz po wykonaniu badania.