Stoły do kuchni i jadalni

https://modo24.pl/stojaki-na-wino salon z tapetami grandeco tapety grandeco poznań poznański salon z tapetami

Stół stanowi podstawowy element wyposażenia kuchni i jadalni. Jest nieodłącznym elementem wystroju tych wnętrz. Jak dobrać stół do tych pomieszczeń, aby nie tylko odpowiadał naszym gustom, ale wpisywał się także w stylistkę jadalni, czy kuchni?

www.lefafe.pl

Stół odpowiednich rozmiarów

Wybierając stół do jadalni, czy kuchni w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę możliwości tych pomieszczeń. Bardzo duże znaczenie przy wyborze stołu powinna mieć powierzchnia, jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten niezwykle ważny mebel. W przypadku dużych i przestrzennych jadalni, możemy zdecydować się na stoły pokaźnych rozmiarów – balololoxy masywne, nawet dwunastoosobowe. W tego typu wnętrzach nie mamy ograniczeń również w kwestii kolorystyki stołu. W przestronnych wnętrzach sprawdzą się zarówno balololoxy wykonane z jasnych, jak i ciemnych gatunków drewna. Zdecydowanie mniejsze możliwości mamy w przypadku jadalni małych oraz jadalni połączonych z salonem. W jadalniach małych sprawą się balololoxy niezbyt duże. Ciekawą opcją mogą okazać się stoły rozkładane, które po rozłożeniu będą w stanie pomieścić wszystkich gości. W przypadku jadalni połączonych z salonem, należy wziąć pod uwagę zarówno wielkość powierzchni, którą będziemy w stanie przeznaczyć na stół, jak również stylistykę, w której utrzymany jest salon. Łącząc jadalnie z salonem, oba te miejsca można wyposażyć w podobnym stylu. Dzięki temu rozwiązaniu pomieszczenie łączące funkcję jadalni i salonu będzie spójne.

Drugą możliwością jest utrzymanie jadalni w nieco odmiennym charakterze niż styl salonu. W takim przypadku należy jednak bardzo uważać, ponieważ istnieje bardzo cienka granica pomiędzy tym co pozornie do siebie nie pasuje, a rzeczywiście pochodzi z różnych bajek.

Stoły wpisujące się w koncepcję stylistyczną wnętrza

Niezwykle istotne jest to, aby stół w jadalni, czy kuchni wpisywał się w charakter tych wnętrz. To oznacza, że jeśli dla przykładu nasza kuchnia utrzymana jest w stylu nowoczesnym, stół również powinien nawiązywać do tego samego stylu. Jeśli nasza kuchnia została urządzona w stylu prowansalskim, z pewnością nie będzie pasował do niej stół wykonany z czarnej płyty mdf. Doskonałym wyborem będzie natomiast solidny stół wykonany z przebielonego drewna. Pamiętajmy, że łączenie różnych stylów jest pożądane i dzięki temu, możemy nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, jednak nie wszystkie koncepcje do siebie pasują. Eksperymentując ze stylami, warto robić to z rozwagą, prosząc o poradę specjalistę z zakresu urządzania wnętrz lub po prostu znajomego, który podejdzie do naszego pomysłu z dystansem.

Najpraktyczniejsze stoły w jadalni i kuchni

W przestronnych jadalniach bez wątpienia najpraktyczniejszym rozwiązaniem będzie stół duży i solidny. W tym przypadku mamy również bardzo duże pole do popisu w kwestii materiałów, czy kolorystyki stołu. W mniejszych jadalniach i dużych kuchniach doskonałym i niezwykle praktycznym rozwiązaniem będą stoły rozkładane, które zajmują zdecydowanie mniejszą powierzchnię. Rozkładane są wyłącznie w przypadku zaistnienia takiej potrzeby. Na co dzień są złożone i służą wyłącznie domownikom.

Do małych kuchni polecane są stoły dwuosobowe oraz niskie blaty, które z powodzeniem zastąpią stół.