Silne stężenia i profesjonalne składniki – sekret produktów kosmetycznych

Wydawać by się mogło, że stosowane metody zabiegowe w gabinecie kosmetyki estetycznej wykorzystujące preparaty kosmetyczne niczym nie różnią się od tych dostępnych w drogeriach. Przecież co może zawierać innego kosmetyk, skoro w obydwu przypadkach ma on w składzie na przykład kwas hialuronowy.

Jednak wszelkie stosowane preparaty kosmetyczne zawierają podział na te profesjonalne dostępne tylko dla kosmetologów oraz serie do pielęgnacji domowej, czyli również te znajdujące się na półkach sklepowych. Istnieje jeszcze jedna zasadnicza różnica, która dotyczy specjalistycznych preparatów.

rotawirusy.faktymity.com.pl

Otóż zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych różnią się od tych używanych do zabiegów bardziej intensywnych stanowiących alternatywę dla zabiegów medycznych. Różnica polega na zastosowaniu w ich składzie związków aktywnych, które mają zdecydowanie większe stężenia oraz wyselekcjonowane składniki.

Preparaty kosmetyki estetycznej często stanowią innowacyjne formy w postaci substancji o podobnych działaniach do toksyny botulinowej, których nazwy oczywiście są opatentowane przez producentów danego preparatu. Ciekawą formą zabiegową jest również stosowanie masek z naturalnym kawiorem, który przed nałożeniem należy intensywnie rozgnieść.

Innowacyjną metodą jest stosowanie substancji w ampułkach, które należy przetrzymywać w zamrażalce w celu zachowania ich właściwości. Wobec tego należy pamiętać, o tym że żadna maska czy krem zakupiony w sklepie nie przyniesie tak dobrych rezultatów jak profesjonalnie przeprowadzone zabiegi.