Samolotem szybko i wygodnie

Przed chwilą napisaliśmy kilka słów o podróżowaniu autokarem, teraz zajmijmy się trochę lotami w powietrzu. Podróż samolotem jest dla wielu osób szalenie stresująca – nieporównanie bardziej niż lądowymi środkami transportu. Warto jednak odrzucić strach na bok, ponieważ właśnie samolot jest obecnie najbezpieczniejszym środkiem komunikacji.

www.emotionalism.org

Oczywiście katastrofy lotnicze się zdarzają, jednak zazwyczaj dotyczą one linii o słabej renomie i posługujących się kiepsko zadbanymi maszynami. Dlaczego opłaca się lecieć samolotem? Choćby dlatego, że lecąc w ramach kontynentu europejskiego najdłuższa podróż jaką można odbyć z dowolnego lotniska w Polsce potrwa trzy godziny. Lot z Poznania na Wyspy Brytyjskie, do Londynu, zajmuje zaledwie godzinę! To pokazuje jak sprawnym sposobem podróżowania jest samolot, należy tylko pozbyć się irracjonalnych obaw i wsiąść na pokład.

Miejmy też na uwadze, że wybierając lot zyskujemy czasami kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin, które w innych okolicznościach zmarnowalibyśmy na jazdę autokarem, o wygodzie nie wspominając.