Rowerem wokół jeziora

Urlop nad jeziorem to wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Można korzystać ze słońca i wylegiwać się nad brzegiem jeziora, uprawiać kajakarstwo lub żeglować bądź spacerować po lesie. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Miłośnicy dwóch kółek i przejażdżek rowerowych również nie będą mogli narzekać. Wycieczka rowerowa wokół jeziora lub zwiedzanie okolicy na rowerze to świetny pomysł. Na Mazurach nie brakuje rowerowych szlaków wiodących po najpiękniejszych zakamarkach krainy jezior.

www.polskajestnajwazniejsza.org

Jazda na rowerze podczas urlopu to doskonała aktywność fizyczna zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Warto jednak dostosować długość trasy do możliwości rowerzystów oraz zadbać o odblaski reklamowe z logo i odpowiedni ubiór. Rowery możesz zabrać ze sobą na urlop, przewożąc je na specjalnym bagażniku montowanym do samochodu bądź możesz zabrać je do pociągu, jeśli podróżujesz w ten sposób.

W kurortach działa także wiele wypożyczalni rowerów, w których dostępne są przyczepki rowerowe dla dzieci dwuosobowe więc możesz także wypożyczyć jednoślad na miejscu za niewielką opłatą.