www.basztarzemien.pl http://www.klinikiserca.pl/poradnik/warto-wiedziec/profilaktyka-chorob-ukladu-krazenia

Gdy już przydarzy nam się uraz nadgarstka, który wymaga unieruchomienia bądź leczenia operacyjnego, niezwykle ważną rolę w okresie rekonwalescencji odgrywa rehabilitacja. Pozwala ona przywrócić pełna sprawność. Oto kilka podstawowych informacji na temat rehabilitacji nadgarstka. Otóż trzeba wiedzieć, że rehabilitację należy rozpocząć możliwie jak najwcześniej – najlepiej już kilka dni po zabiegu lub zdjęciu opatrunku gipsowego. Jeśli mamy założony gips, warto jeszcze wtedy wykonywać ruchy palcami. Dzięki temu przerwa w ruchomości nadgarstka będzie jak najmniejsza.

w poznaniu badania badania prenatalne poznań umów się na badanie

Poza tym, w przypadku złamania, zapobiegnie to zniekształceniom i powikłaniom. Plan rehabilitacji warto przeanalizować z lekarzem bądź rehabilitantem, który dobierze odpowiednie ćwiczenia. Początkowo powinny być dosyć lekkie i nie wymagające dużo siły, a z czasem stopniowo należy zwiększać ich trudność i zakres ruchu nadgarstka. Nie jest wskazane wykonywanie danego ćwiczenia, jeżeli wywołuje ból bądź dyskomfort. Należy także uważać, aby nie przeforsować nadgarstka. Znaczenie w regeneracji nadgarstka mają także zabiegi rehabilitacyjne, takie jak magnetoterapia czy krioterapia.

Wspomagają gojenie się ran i zmniejszają obrzęk oraz przynoszą ulgę w bólu. W zależności od rodzaju uszkodzenia, rehabilitacja może trwać nawet kilka miesięcy. Trzeba mieć świadomość, że nie zawsze uzyska się stuprocentową sprawność. Jednakże regularnie wykonywane ćwiczenia i zabiegi rehabilitacyjne pozwolą na normalne funkcjonowanie i możliwość utrzymania w dłoni choćby kubka. Jeśli rehabilitację zignorujemy, mogą pojawić się znaczne ograniczenia w zakresie ruchomości dłoni, co może sprawić, że nie będziemy w stanie wykonywać codziennych czynności. Dzięki właściwej rehabilitacji nadgarstka można szybko odzyskać sprawność.