Rehabilitacja medyczna

USI-MED Poznań - Rehabilitacja i medycyna pracy gdzie w poznaniu implanty implanty poznań zakładamy implanty najlepiej

Czym jest rehabilitacja medyczna i w jakim celu się ją stosuje? Rehabilitacja potrzebna jest osobom, które są niepełnosprawne fizycznie lub też psychicznie. Jej stosowanie powinno przynieść pozytywne efekty, mianowicie, przywrócenie sprawności, którą wcześniej się utraciło. Osoba, która prowadzi rehabilitację powinna być w tym kierunku wysoce wyspecjalizowana.

Ponieważ źle prowadzona rehabilitacja może przynieść odwrotne skutki do oczekiwanych. Istnieją różne rodzaje takiego leczenia, w zależności od tego jaka dolegliwość nas spotkała. Takie leczenie może być prowadzone w domu, jeśli pacjent jest w kiepskim stanie i nie może dotrzeć na zabiegi do placówki, przychodni, szpitala, a czasami nawet na świeżym powietrzu.

W celu rehabilitacji stosuje się zabiegi fizjoterapeutyczne na przykład różnego rodzaju naświetlania, lasery, ultradźwięki, a także masaże, krioterapia, czy też ćwiczenia ruchowe. Zespół rehabilitacyjny składa się z fizjoterapeutów, pielęgniarek, psychologów, logopedów oraz terapeutów zajęciowych. Rehabilitację medyczną stosuje się na przykład po różnego rodzaju schorzeniach kręgosłupa, po operacjach, stanach pourazowych, schorzeniach neurologicznych oraz schorzeniach kończyn górnych oraz dolnych.

http://www.formeds.com.pl/produkty

Rehabilitacja medyczna w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest oczywiście bezpłatna, i przysługuje każdemu pacjentowi, który jest ubezpieczony i tego potrzebuje. Jednak problemem może być kolejka, w której będzie musiał oczekiwać na swój czas rehabilitacji. Jednak rehabilitacji medycznej można poddać się także prywatnie.