Pszczoły nas wyleczą?

w poznańskim ortodoncja ortodonta poznań ortodoncja poznańska

Produkty pochodzenia pszczelego są bardzo zdrowe i mają pozytywny wpływ na organizm człowieka. To jest poza dyskusją i nie brakuje naukowych dowodów na słuszność tej tezy. Część osób wyciąga z tego dalej idące wnioski i stwierdza, że z pomocą produktów pszczelich można skutecznie leczyć część chorób lub łagodzić występujące objawy.

www.kolorowesamochody.pl

Faktem jest, że miód sam w sobie ma wiele cennych właściwości. W zależności od rodzaju może pomagać w przeziębieniach, wzmacniać ogólną odporność, a nawet wpływać pozytywnie na układ sercowo-naczyniowy. Bazując na pozytywnych skojarzeniach z miodem i produktami pszczelimi powstała apiterapia, czyli gałąź medycyny niekonwencjonalnej.

Najważniejszymi „lekami” są w tym układzie nie tylko miód, ale również propolis, pyłek kwiatowy, pierzga oraz mleczko pszczele, a nawet pszczeli jad. Ten ostatni miałby pomagać w przypadkach schorzeń reumatycznych, blizn pooperacyjnych oraz stanów alergicznych. Co ciekawe, produkty pszczele były już wieki temu wykorzystywane w medycynie ludowej.

Od pewnego czasu opinie o ich pozytywnym wpływie znajdują potwierdzenie naukowe.