Pokój dziecka – im bardziej uniwersalny tym lepszy

Rodzice urządzając pokój dziecka często starają się spełnić wszystkie zachcianki swojej pociechy – kolorowe mebelki, fototapety na ścianach czy fantazyjne kolory dywanów. Wszystko to może i pięknie wygląda, jednak najczęściej okazuje się, że takie urządzanie pomieszczenia to po prostu wyrzucenie pieniędzy w błoto. Dziecko bowiem szybko zmieni swój gust, stanie się starsze – o wiele szybciej, niż meble się zniszczą.

Dlatego też przy urządzaniu pokoju dziecięcego warto jest stawiać przede wszystkim na uniwersalność wnętrza. Zacznijmy od wyboru mebli – łóżko, szafa czy biurko mogą być kolorowe, jednak niekoniecznie musi to być cukierkowy róż. Lepiej jest np.

postawić na pastele, które są na tyle uniwersalne, że dziewczynka, nawet będąc już nastolatką, będzie chętnie użytkowała takie meble. Podobnie z dodatkowymi elementami wystroju – jeżeli dziecko jest fanem jakiegoś bajkowego bohatera to nie warto umieszczać na ścianie całą fototapetę, która nie tylko jest droższa, ale także jej usunięcie wymaga większego nakładu pracy. Dużo lepiej będzie, jeżeli zakupicie duży plakat i oprawicie go w antyramę – taki element w razie potrzeby można zdjąc bez dodatkowych kłopotów.