Pacjent szuka swojej szansy

AHOP Rehabilitacja po zawale serca http://www.klinikiserca.pl/poradnik/warto-wiedziec/rehabilitacja-po-zawale-serca formeds.com.pl

Każdego dnia w kolejkach do lekarskich gabinetów stają tysiące osób w różnym wieku. Borykają się z wieloma dolegliwościami, z których część można uznać za stosunkowo błahe, a inne za naprawdę poważne.

Bez względu na kontekst każdy chory potrzebuje pomocy i zasługuje na fachową konsultację oraz empatię. Bywa jednak tak, że „normalna” medycyna staje się bezsilna, efekty leczenia są daleko niezadowalające, a chory zaczyna tracić wiarę w to, że człowiek w białym kitlu jest w stanie zrobić dla niego cokolwiek dobrego.

To moment, w którym zaczyna się poszukiwanie innego rozwiązania, bo przecież każdy pacjent chce mieć szansę na zdrowie, komfort i normalne życie. Stąd nawet ludzie bardzo racjonalni, którzy stawiali dotąd wszystko na kartę konwencjonalnej medycyny udają się w miejsca, gdzie niesie się pomoc w zupełnie inny sposób.

Nie można się temu dziwić i nie należy tego potępiać, albowiem ludzka wola życia i walki nie zawsze kieruje się czystym racjonalizmem. Trudno też uznać za nieracjonalne dążenie do tego, by być znowu zdrowym.