zęby www.medident.pl

To forma medycyny niekonwencjonalnej zwana popularnie samo leczeniem. Zajmuje się ideą witalizmu.

Uważa się, że samo regeneracja organizmu jest jedynym sposobem na wyjście z choroby. Preferuje się w tej metodzie leczenie postem, naturalnymi środkami regeneracyjnymi.

Dietę i właściwy styl życia traktuje się jako środki profilaktyczne. Ortopatię określa się jako nurt filozofii, medycyny i filozofię ruchu Nature Cure.

Sam ruch ortopatyczny został założony przez Issaaca Jenningsa, który zaczął przedstawiać własne poglądy na temat leczenia, po tym, jak sam praktykował przez dwadzieścia lat medycynę tradycyjną. Wszystkie te teorie i poglądy oparte są na dokładnych obserwacjach ludzkiego organizmu.

Całkowicie wykorzystują siły natury. Według założenia natura ma dać człowiekowi wystarczającą ilość narzędzi, aby poradzić sobie z wszelkimi schorzeniami.

Człowiek powinien odrzucić wszelkie niszczące ciało nawyki i przyzwyczajenia oraz odnaleźć spokój i harmonię. Są udokumentowane przypadki uzdrowień tymi metodami z chorób, które tradycyjna medycyna uznała za nieuleczalne, bądź za zbyt ciężkie aby człowiek wrócił do pełnego zdrowia.

Niektórzy twierdzą, że to głównie siła umysłu potrafi dać takie rezultaty.