Orientalne dywany rzemieślnicze

Sztuka tworzenia dywanów sięga kilku tysięcy lat wstecz. Wśród dużego zróżnicowania na uwagę zasługują dywany rzemieślnicze, jakie spotkać można w wielu krajach Orientu. Szczególnie sztuka ta kultywowana jest w Iranie oraz Anatolii, gdzie znaleźć można do dziś mnóstwo małych warsztatów, gdzie wytwarza się do dziś dywany.

Współczesne warsztaty rzemieślnicze w miastach takich jak Tebriz, Nain, Keszan, czy Hereke to miejsca znakomicie zorganizowane. Zatrudniają one tkaczy, a ich wyposażenie jest w pełni profesjonalne. Dzięki temu możliwe jest wytwarzanie w nich dywanów o naprawdę dużych rozmiarach.

Zarówno materiały, jak i wzory dostarcza właściciel. To właśnie na podstawie takiego wzoru, który narysowany jest na papierze milimetrowym tworzony jest misterny dywan. Cała produkcja podlega ciągłym kontrolom.

www.brukarstwo-bratbruk.pl

Są one wyjątkowo ścisłe, do tego stopnia iż nie akceptuje się tu najmniejszych niedociągnięć, czy najdrobniejszych błędów. Ciągła i ścisła kontrola plus precyzja wykonania, a także ciekawe wzornictwo to cecha wyróżniająca dywany rzemieślnicze.