Odświeżanie przez złuszczanie

Skóra całego ciała, a zwłaszcza twarzy, aby mogła na długo zachować świeży, zdrowy wygląd, powinna być poddawana regularnym zabiegom oczyszczającym. Można je przeprowadzić w gabinetach kosmetycznych, ale nie tylko. Żadna kosmetyczka nie pomoże, jeżeli nie będziemy samodzielnie pielęgnować skóry na co dzień. Okazuje się, że to właśnie nasze domowe zabiegi, mają największy wpływ na jej kondycję. Dobry peeling to zasadnicza sprawa przy skutecznym oczyszczaniu.

www.idsdb.pl

Zwracajmy jednak uwagę na jego rodzaj. Kosmetolodzy sugerują, aby w miarę możliwości unikać peelingów gruboziarnistych, które podrażniają skórę, szczególnie gdy jest ona dosyć wrażliwa. Lepszym rozwiązaniem jest drobnoziarnisty peeling, ze skutecznie oczyszczającymi drobinkami. Opcja idealna to jednak peeling enzymatyczny. Nie dość, że efektywnie usuwa martwy naskórek, odblokowuje pory, to jeszcze zawiera cenne enzymy oraz kolagen.

Dodatkowe korzyści stosowania peelingu enzymatycznego? W większości przypadków nie ma potrzeby zmywania go z twarzy, gdyż nie pozostawia na skórze żadnych grudek oraz świetnie się wchłania pozostawiając skórę miękką i gładką.