Nawilżaj się od wewnątrz

Rehabilitacja kardiologiczna

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe bazują w dużej mierze na składnikach nawilżających. Skóra odpowiednio nawodniona wolniej się starzeje, przez co dłużej zachowuje młody wygląd. Doprowadzając do wysuszania się skóry, tak naprawdę przyspieszamy starzenie się jej.

Dlatego tak ważnej jest nawilżanie jej nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz. Woda jest najlepszym lekarstwem dla naszego organizmu, a tym samym dla skóry. Nawilżony naskórek ładnie wygląda, nie swędzi, nie łuszczy się, nie pęka.

Brak wody doprowadza do odwodnienia i problemu suchej skóry. Dzieje się tak, ponieważ brak odpowiedniej ilości wody zaburza pracę białek odpowiedzialnych za wygląd skóry. W wyniku czego dochodzi do pojawiania się zmarszczek.

Jeśli jednak już masz zmarszczki, nic straconego – picie wody może odbudować działanie białek i tym samym w pewnym stopniu wygładzi powstałe zmarszczki. Woda wprawdzie nie zastąpi odpowiedniego kremu, ale wzmocni jego działanie. Aby lepiej nawilżyć skórę, można też udać się do apteki i zakupić specjalne tabletki nawilżające.