Nauka – podstawowy sojusznik

http://suplementydiety.net/diety/ gołubie

Zdajemy sobie wszyscy sprawę z tego, że nic nie odgrywa dziś takiej roli w leczeniu wszelkich dolegliwości jak nauka. Wierzymy w jej dorobek i zwykle słusznie, ponieważ na przestrzeni wielu lat i tysięcy przeprowadzonych badań udało się wypracować metody terapii, które realizowane pod nadzorem medyków mogą dać znakomite efekty. Gdy chcemy zasięgnąć fachowej i profesjonalnej pomocy, udajemy się właśnie do lekarzy, którzy badają nas, stawiają wstępną diagnozę i po pogłębionej diagnostyce ordynują leczenie dobrane do indywidualnych potrzeb.

Takie przynajmniej jest ogólne założenie, bo w praktyce terapia nie zawsze przynosi pożądane efekty. Ich brak wywołuje frustrację i lęk o to, że wyleczenie nie będzie możliwe. Podkopuje to zaufanie do głównego nurtu medycyny i skłania, aby spoglądać z nadzieją na medycynę niekonwencjonalną, która stawia na zupełnie inne rozwiązania.

www.ipa3.org

Pacjenci mają prawo do takich prób i głównie od lekarzy zależy, czy całkowicie zrezygnują oni z leczenia w warunkach klinicznych.