Na co pomoże bursztyn?

suplementy diety Ortezy

Jedną z gałęzi medycyny niekonwencjonalnej jest mineralogia. Już w starożytności badano lecznicze właściwości bursztynu, choć w tamtych czasach traktowany był jako amulet myśliwych przyciągający zwierzynę. Matki zakładały bursztyn na szyję niemowlakom w czasie ząbkowania i niektórzy zwolennicy medycyny niekonwencjonalnej do tej pory to praktykują, choć dziś znane są i inne właściwości bursztynu.

Radiesteci nazywają go kamieniem życia. Dostarcza on naszemu organizmowi życiodajnych elektronów i jonów ujemnych. Leczy reumatyzm, choroby oczu i gardła.

Można znaleźć wiele prac autorstwa znawców medycyny niekonwencjonalnej na temat leczenia bursztynem bezpłodności. Zalecają oni również noszenie nieoszlifowanego kamienia w okolicach splotu słonecznego, albowiem stabilizuje on pracę serca, układu krążenia i śledziony. Przy zaburzeniach tarczycy, astmie, bronchicie czy bólach zębów warto powiesić sobie bursztyn na szyi, co dodatkowo jest piękną ozdobą.

Bursztyn ma szerokie zastosowanie w kosmetyce, gdzie najczęściej przeznaczony jest do pielęgnacji cery wymagającej dużego zasobu energii. Dodaje się go do kremów polecanych dla osób ze zmęczoną cerą.