badania prenatalne poznań https://www.formeds.com.pl/cat/87/Witamina-B12

Dobrze znany olejek eukaliptusowy to jeden z najpopularniejszych olejków eterycznych stosowanych na świecie. Główne zastosowanie ma w aromaterapii, kosmetyce, ziołolecznictwie oraz medycynie konwencjonalnej. Otrzymuje się go w procesie destylacji liści eukaliptusa parą wodną.

W sład olejku wchodzi eukaliptol, seskwiterpeny oraz monoterpeny. Olejek eukaliptusowy ma działanie wykrztuśne, przeciwzapalne, rozkurczowe, uspokajające, redukujące napięcie nerwowe, kojące zmysły, odświeżające, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Stosuje się go w przeziębieniach, osłabieniu, bólach menstruacyjnych, przy katarze, bólach głowy, łuszczycy.

Łagodzi ukąszenia owadów i odstrasza pchły, wszy i komary. Można go stosować u dzieci, u których w odpowiedniej dawce działa przeciwgorączkowo i napotnie. Działa także bakteriobójczo i wirusobójczo.

Zapach eukaliptusa poprawia koncentrację i pobudza do działania. Jego aromat jest przyjemny i dobrze tolerowany przez człowieka. Można go nabyć w sklepach zielarskich oraz aptekach.