Mikrodermabrazja – złuszczanie kontrolowane

masaż kręgosłupa kraków

Wśród zabiegów z zakresu dermatologii, które znajdują się również w ofercie kosmetyki estetycznej jest także mikrodermabrazja. Zabieg polegający na złuszczaniu naskórka przy pomocy urządzenia wyposażonego w końcówkę przypominającą swą strukturą papier ścierny. Podobnie, jak przy innych urządzeniach działanie mikrodermabrazja kosmetycznej nie jest tak inwazyjne.

Delikatnie przeprowadzone złuszczanie pozwala na unikniecie, odrywania się pojedynczych płatów zrogowaciałej skóry, co ma miejsce przy urządzeniach dużej mocy. Jest to oczywiście nieunikniony proces, bo w ten sposób odpadają złuszczone komórki naskórka, jednak w kosmetyce nie powoduje to takiego dyskomfortu. Zabieg mikrodermabrazja bardzo dobrze nadaje się w zamian stosowania peelingu, ale także, jako skuteczna metoda niemanualnego oczyszczania skóry z zaskórników.

Mechaniczne złuszczanie warto wykonać w celu wybielenia przebarwień, szczególnie tych posłonecznych, dlatego też tak duże zainteresowanie zabiegiem po lecie. To dobra metoda na odświeżenie kolorytu w postaci jednego zabiegu, lub jako seria czterech zabiegów. Mikrodermabrazja przygotowuje skórę do przyjęcia składników aktywnych, zmniejsza rozszerzone pory i wpływa na polepszenie ogólnego wyglądu cery.

W kosmetyce stosuje się różne rodzaje tej metody różniące się zastosowaniem innych końcówek, najczęściej stosuje się mikrodermabrazję diamentową lub korundową. Zabieg polecany jest dla wszystkich klientów niezależnie od wieku.  .