seniorsupport.pl badania prenatalne poznań

Znany amerykański okulista William Horatio Bates stworzył alternatywny sposób leczenia oczu znany dzisiaj jako metoda Batesa. W Polsce ta metoda nazywana jest sztuką świadomego widzenia. Oparta jest na założeniu, że oczy podobnie jak inne narządy ludzkie ma zdolność regeneracji.

W. Bates zakładał, że wzrok można skutecznie poprawić i wzmocnić, a często nawet całkiem wyleczyć poprzez odpowiednie ćwiczenia oczu. Był przeciwnikiem noszenia okularów, które uważał za wręcz szkodliwe dla oczu.

Twierdził, że jedynym sposobem na odzyskanie sprawnego wzroku jest odrzucenie szkieł korekcyjnych. Dzisiejsze badania pokazują, że wiele poglądów Batesa okazało się nieprawdziwych. Jego metoda nie jest obecnie stosowana przez lekarzy, a niektóre jego zalecenia są wręcz uznawane za szkodliwe i niebezpieczne na przykład patrzenie prosto na słońce.

Pomimo tego metoda Batesa nadal cieszy się uznaniem i popularnością wśród pacjentów i zwolenników medycyny niekonwencjonalnej. Jego książki i publikacje są na nowo wydawane.