www.wydawnictwopuls.pl regały plastikowe

Meble antyczne mają coraz więcej zwolenników nawet, jeśli nie są to oryginalne stare meble producenci oferują nowe meble stylizowane na antyczne. W większości są one w kolorach dębu najlepiej, kiedy widać drewniane słoje.

Meble wykonane są z prawdziwego drewna stąd też ich wysoka cena. Jeśli posiadamy „stare” meble możemy je poddać renowacji w celu odnowienia, ale również ich zakonserwowania.

Meble te malowane są bezbarwną farbą, co daje połysk i pomaga przy ich czyszczeniu. Antyki najczęściej kupowane są do jadalni: stoły, krzesła, komody, ale również do sypialni: łóżka, toaletki i do pokoju dziennego: regały, fotele rzadziej sofy.

Często spotykamy całe wnętrza mieszkań czy domów stylizowane na antyki takie mieszkanie jest ciepłe i przytulne w przeciwieństwie do minimalistycznych wnętrz. Idąc tym trendem możemy natrafić na antyczne łazienki, w których znajdziemy wolnostojące wanny z ozdobnymi, złotymi detalami, umywalki przypominające stojące misy czy drewniane parawany, krzesła służące, jako swoistego rodzaju miejsce na odzież czy przybory.

ocieplenia budynku

Aby móc zastosować taki styl niezbędna jest duża przestrzeń, bo bez względu czy będzie to kuchnia, jadalnie, łazienka czy salon meble te są większe, potężniejsze a wolnostojąca konstrukcja „zabiera” przestrzeń, którą można w innym stylu wykorzystać. Jednym z mankamentów jest brak łączenia stylu antycznego z nowoczesnym, ponieważ są one od siebie całkiem różne i nie współgrają, zatem kupując część antycznych mebli należy się zastanowić nad całokształtem.