układ odpornościowy http://aspazja.pl/zabiegi/depilacja-laserowa

Jest to dział medycyny niekonwencjonalnej wykorzystujący właściwości lecznicze kamieni. Leczenie polega na stosowaniu kamieni i minerałów i korzystaniu z ich energii.

Uważa się, że wpływa to korzystnie na psychikę człowieka, dodają odwagi i wzmagają pozytywne myślenie. Kamień, który używany jest do masażu czy przeznaczony do ciągłego noszenia musi być utrzymany w czystości.

Należy codzienni płukać go wodą oraz co jakiś czas czyścić w soli. Kamienie terapeutyczne przykłada się do zmienionych chorobowo miejsc.

Można także pić mikstury w postaci wody źródlanej, w której moczył się kamień. Są różne rodzaje kamieni o różnych właściwościach.

W zależności od tego jaki mają mieć wpływ na człowieka dobiera się odpowiedni kamień lub kamienie. Najpopularniejsze kamienie lecznicze to: bursztyn, ametyst, cytryn, diament, granat, hematyt, jaspis, kryształ górski, malachit, onyks, szmaragd, turkus, koral, rodochrozyt, kwarc, grudki srebra, beryl, chalcedon, agat, krzemień, selenit, topaz, lazuryt, karneol, awanturyn, rubin, serpentyn, kalcyt.