http://uczulenia.com.pl

Mając jakiekolwiek problemy ze zdrowiem zwykle najpierw udajemy się do lekarza – tego z dyplomem, po odpowiednich studiach i po wieloletniej specjalizacji.

Taki specjalista powinien nam pomóc, trafnie zdiagnozować problem i następnie zaproponować terapię, która przyniesie poprawę.

W wielu sytuacjach to wystarczy i pacjent będzie systematycznie wracał do optymalnej formy, jednakże są osoby, które nie mogą cieszyć się pozytywnymi rezultatami leczenia.

Co takim ludziom może jeszcze zaoferować konwencjonalna medycyna? Przede wszystkim lekarz musi starać się podtrzymać u pacjentów nadzieję na wyzdrowienie, zwłaszcza w sytuacji, gdy mowa o schorzeniach naprawdę poważnych, stanowiących zagrożenie dla życia.

Nierzadko w takich okolicznościach lekarze sami nakłaniają pacjentów, by szukali swojej szansy w medycynie niekonwencjonalnej.

Nawet jeśli takie alternatywne terapie nie pomogą, to na pewno nie zaszkodzą, a będą dla chorego cennym źródłem otuchy i wiary w poprawę, które bywają najskuteczniejszym lekiem.