Lecznicza moc rumianku

najlepsza dieta warzywna dieta oczyszczająca oczyść siebie

Popularny w tak dobrze znanej i rozwiniętej metodzie medycyny niekonwencjonalnej jaką jest ziołolecznictwo jest występujący w Polsce rumianek. Ta pospolita roślina wykazuje najszersze właściwości lecznicze wśród Polskich ziół.

Od wieków stosuje się go ze względu na działanie przeciwzapalne, bakteriostatyczne, przeciwbakteryjne, ściągające, łagodzące i trawienne. Naparu z rumianku używa się do przemywania trudno gojących się ran, wyprysków i szapalnych stanów ropnych, ze względu na jego właściwości antyseptyczne.

Posiada także działanie wiatropędne oraz rozkurczające, co jest pomocne w dolegliwościach układu pokarmowego, jak wzdęcia, bóle brzucha, zaparcia, niestrawność, mdłości czy biegunki. Rumianek może być używany zarówno zewnętrznie do przemywania, okładów czy kąpieli ale także wewnętrznie w postaci naparu do picia.

www.intercol.pl

Stosowany na skórę wspomaga leczenie otarć, ran, owrzodzeń, wyprysków, hemoroidów, zapalenia sutka, pieluszkowego zapalenia skóry niemowląt, zapalenia spojówek, a także różnych chorób reumatycznych i neurologicznych. Regularnie spożywany wieczorową porą wspomaga leczenie bezsenności, nocnych koszmarów, a także braku łaknienia oraz przeciwdziała chorobie lokomocyjnej, kiedy jest spożywany na półgodziny przed podróżą samochodem.