szczepienia

Inaczej zwana także chromoterapią, to jedna z niekonwencjonalnych metod terapeutycznych. Polega na eksponowaniu zmysłu wzorku danej osoby na konkretne kolory. Koloroterapia może mieć działanie uspokajające, relaksacyjne albo pobudzające.

Leczenie barwami zakłada że przebywając w otoczeniu różnych kolorów człowiek zyskuje więcej energii do życia, nabiera optymizmu i wyzwala w organizmie procesy przyśpieszające regenerację i leczenie. Metodę tę stosowano już w starożytnym Egipcie, Chinach i Indiach. Współczesna koloroterapia wykorzystuje zdobycze nowoczesnej nauki i techniki.

Jest jedną z bardziej uznanych metod medycyny alternatywnej, stosowaną łącznie z innymi metodami medycyny konwencjonalnej. Jest uważana za jedną z najtańszych, najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. Jest ona stosowana, jako metoda uzupełniająca i wspomagająca podstawowe metody lecznicze.

Do zabiegów koloroterapii używa się światła, obrazków. Główne kolory to czerwony, żółty i niebieski. Kolorami uzupełniającymi są fiolet, zieleń i pomarańcz.