Jakie zachowania wpływają na zdrowie?

prześwietlenie rentgen rtg zębów poznań rtg zębów na Piątkowie w Poznaniu

Siedzący tryb życia, niezdrowa dieta z pewnością nie przyczyniają się do poprawy zdrowia. Co więcej, czynniki te mogą spowodować rozwój wielu, groźnych chorób. Lekarze od dawna alarmują, że obecnie wiele osób cierpi na otyłość.

Jest to niezwykle groźna choroba, która w dodatku może spowodować rozwój innych schorzeń, takich jak np. nadciśnienie tętnicze czy miażdżyca. Czy naszym zachowaniem możemy przyczynić się do poprawy zdrowia? Lekarze oraz inni specjaliści wyodrębnili poszczególne zachowania, które wykazują działanie prozdrowotne.

www.pakietyoc.com.pl

Na pierwszym miejscu znajduje się aktywność fizyczna. Jazda na rowerze, pływanie, biegi czy nawet spacer, to ogromna korzyść nie tylko na sylwetki, ale także układu oddechowego, krążenia, a nawet nerwowego. Trzeba jednak pamiętać, żeby aktywność fizyczna towarzyszyła nam na co dzień.

Kolejną kwestią jest zdrowe odżywianie. W naszej diecie powinny dominować warzywa, owoce czy pełnoziarniste produkty zbożowe. Dzięki temu dostarczymy naszemu organizmowi odpowiedniej porcji witamin, składników mineralnych oraz odżywczych.