Jak wypełnić czas w podróży osobie starszej?

Długa podróż jest męcząca i potrafi wynudzić nie tylko energicznego kilkulatka, ale także osobę starszą. O ile dziecko łatwo jest zainteresować ulubioną zabawką, to w przypadku osoby starszej trzeba pomyśleć nad innymi ciekawymi zajęciami w trakcie podroży.

Oto kilka propozycji, które na pewno sprawdzą się pod czas długiego lotu samolotem czy też jazdy pociągiem lub autokarem. Audiobooki to idealne rozwiązanie na wypełnienie wolnego czasu.

Osoba starsza nie będzie musiała męczyć wzroku czytając książkę, nikt nie będzie też jej przeszkadzał w skupieniu się na lekturze. Wystarczy wybrać kilka tytułów, które przypadną jej do gustu oraz wyposażyć starszą osobę w dobry i łatwy w obsłudze sprzęt elektroniczny.

Słuchanie audiobooka to naprawdę bardzo relaksujący a przy tym rozwijający sposób na spędzenie podróży. Praktycznym rozwiązaniem jest też wykorzystanie przenośnego odtwarzacza DVD.

Jest mały, zmieści się do podręcznego bagażu, a przy tym ma możliwości niemal takie same, jak standardowy odtwarzacz. Wybierz kilka filmów, które zainteresują osobę starszą i nie zapomnij też o dołączeniu słuchawek, gdyż nie wszyscy współtowarzysze podróży będę chcieli słuchać tego, co twój podopieczny.