Garderoba w pokoju dziecka?

Samodzielny pokój daje dziecku dużo samodzielności. Uczy się m.in. tego jak na własną rękę organizować sobie wolny czas.

Warto jest zatem, oczywiście jeżeli pozwalają na to warunki mieszkaniowe, dać dziecku tej samodzielności jeszcze więcej. Dobrym rozwiązaniem może okazać się wydzielenie w pokoju dziecka części garderobianej.Z takiego pomysłu szczególnie zadowolone mogą być dziewczynki – w końcu do woli będą mogły się stroić i przebierać. Jednak także i chłopcy nie będą mieli powodów do narzekań.

Rodzice także powinni być zadowoleni – dziecko w końcu nauczy się samodzielnie wybierać i zestawiać stroje, stosownie do pogody czy okazji. To połączenie przyjemnego z pożytecznym. Na początku wystarczy, że w pokoju dziecka umieścić dużą szafę – tym samym zaoszczędzisz więcej miejsca w innych pomieszczeniach. Jednocześnie dziecko będzie zadowolone, że wszystkie swoje rzeczy ma w pobliżu i nie jest od nikogo zależne.

Wybierając natomiast szafę dla dziecka wybierz np. taką z dużym lustrem – świetnie sprawdzi się przy pierwszych samodzielnych przymiarkach.