Drobne przypadłości też dokuczliwe

badania genetyczne autyzm

Wcale nie jest tak, że sen z powiek milionom ludzi na świecie spędzają tylko poważne choroby wymienione powyżej i wiele innych, o których być może jeszcze wspomnimy. Tak naprawdę nasza codzienność jest dużo bardziej banalna. Nawet pozornie drobne problemy zdrowotne mogą być dla nas sporym wyzwaniem, źródłem stresu i dyskomfortu. Ból gardła, wywołany najczęściej przeziębieniem lub grypą, może rozmontować nas kompletnie. Katar, kaszel, ból głowy, bóle stawowo-mięśniowe – zwykle nie pociągają za sobą poważnych konsekwencji dla zdrowia.

www.tel-kam.pl

Ale nie znaczy to, że przez nie nie cierpimy. Skutecznym sposobem na radzenie sobie z takimi problemami mogą być środki naturalne i po nie sięgamy całkiem chętnie. Nawet jeśli programowo nie podważamy medycyny konwencjonalnej, to wiele naturalnych metod budzi naszą sympatię. Zazwyczaj są to wszelkiego rodzaju sposoby „babcine”, które przekazuje się z pokolenia na pokolenie. I części z nich nie można odmówić skuteczności.

Wszak herbata z miodem i cytryną czy spora ilość czosnku to naturalne antybiotyki, które potrafią oddalić chorobę szybciej niż niektóre leki apteczne.