Czym zająć dziecko w podróży

Długa podróż to test cierpliwości dla dzieci, gdyż niezwykle szybko zacznie się im ona nudzić. Aby tego uniknąć warto zająć dziecko w sposób ciekawy i kreatywny. Pierwszym z nich może być czytanie książki samo lub wspólnie z rodzicem.

Warto wybrać ulubiony tytuł dziecka lub nowość, która wciągnie go w lekturę. Większym dzieciom warto dać aparat fotograficzny, aby mogły uwieczniać odwiedzane miejsca. Po za tym możecie wspólnie oddawać się różnego typu zabawą słownym, zgadywankom i śpiewaniu piosenek.

www.hanzeatycki.pl

Możecie grać w państwa miasta, kółko i krzyżyk czy rysunkowe kalambury. Proste, turystyczne gry planszowe czy karty też dobrze spełnią swoje zadanie. Inną forma na spędzenie czasu w podróży jest zabranie mapy czy atlasu i śledzenia odwiedzanych miejsc.

Rozmowy o miejscu, do które się wybieracie potrafią pochłonąć bez reszty. Ostatnim ze sposobów jest zapadnięciem w sen, dlatego na wyjazd powinniśmy zabrać ze sobą wygodną poduszkę i kocyk minky dla chłopca lub dziewczynki, którym dziecko będzie mogło się przykryć.