Chusta jako narzędzie do transportu dziecka

eastma.com.pl

Jeżeli podróżowanie z dzieckiem uznajecie za zbyt kłopotliwe, zapewne nie doceniliście jeszcze chust do ich transportu. Obecnie modne stało się noszenie dziecka na brzuchu w specjalnie zawiązanej do tego celu chuście. Istnieje wiele ich typów, ale ich rodzaj zależy tak naprawdę od wieku i wagi maluchów.

Dla najmłodszych najlepsze są chusty elastyczne, otulające, które dokładnie przylegają do niemowlaka. Dla starszych dzieci polecane są chusty tkane. Ten środek transportu można stosować nawet u czteroletnich dzieci.

Istnieje kilka sposobów wiązania i noszenia chust jednymi z najpopularniejszych są m.in. kołyska, gdzie dziecko znajduje się z przodu w pozycji półleżącej, koala – maluch przytulony jest przodem do rodzica. Dobrym uzupełnieniem takiego zestawu może być kocyk minky.

Dziecko może znajdować się też w chuście na plecach rodzica lub na biodrze. Zaletą takiego rozwiązania jest bliskość rodzica i możliwość wtulenia się w niego, co owocuje tym, że dziecko czuję się bezpieczne. Rodzic z kolei ma swobodę ruchu i wolne ręce, co przydaję się w wielu sytuacjach, nie tylko w czasie wakacji.