ndoproteza stawu biodrowego poznań SORRISO - Stomatologia Dzieci i Dorosłych

Pewne przysłowie mówi, że „człowiek bez zegarka, to jak bez ręki”. Jednak myśląc o tym więcej, mianowicie „człowiek bez ręki”- to nie tak jak bez zegarka, człowiek nie mający ręki to bardzo smutna i bolesna sprawa. W przypadku jakichkolwiek urazów, mamy na świecie wielu lekarzy specjalistów. Są chirurdzy, którzy zajmują się tylko tą dziedziną, ponieważ jest ona bardzo trudna i skomplikowana. Ręka ma bardzo złożoną budowę anatomiczną.

Jak wiemy nasza ręka to palce, nadgarstek oraz śródręcze. Jest ona bardzo unerwiona, posiada wiele kości, mięśni, naczyń. Praca chirurga ręki nie jest łatwa, jak zresztą każdego innego lekarza, musi on zachować ogromną ostrożność oraz być bardzo precyzyjny. Powodów do operacji ręki może być wiele. Mogą być to różnego rodzaju złamania i urazy, jak również choroby.

Ludzie dzisiaj dużo czasu spędzają przy komputerze, czy to ze względu na rodzaj pracy, czy też na rodzaj swoich zainteresowań. Praca przy komputerze wymaga posługiwania się „myszką”, przez co możemy nabawić się zespołu cieśni nadgarstka. Oczywiście to tylko jedna z wielu chorób. O ręce należy dbać, by mieć je sprawne i móc się nimi w pełni samodzielnie posługiwać. W Polsce istnieją specjalne centra chirurgii ręki, gdzie przyjmują specjalni fachowcy, którzy zapewniają specjalistyczna diagnostykę oraz leczenie.

Nasza ręka ma skomplikowaną budowę, dlatego lepiej zapobiegać jej chorobom i urazom, by nie przysparzać dodatkowej pracy specjalistom, którzy i tak mają jej już całkiem sporo.