Chińskie bańki w przeziębieniu i grypie

krople hyabak ud

W starożytności bańki były godłem lekarzy. Nie bez powodu.

Ta metoda leczenia niekonwencjonalnego jest tak stara jak sama medycyna chińska, która liczy sobie przeszło trzy tysiące lat. Dlaczego bańki? Otóż w ogrzanej płomieniem bańce wytwarza się próżnia.

Po przyłożeniu jej do ciała z drobniutkich naczyń krwionośnych zostaje wyssana pewna ilość czerwonych i białych krwinek. To powoduje, że stają się dla ustroju ciałem obcym, ponieważ znajdują się poza układem krwionośnym.

W ten sposób pobudzane jest wytwarzanie przeciwciał i mobilizuje to nasz organizm do walki z chorobą. Niestety w XXI wieku medycyna niekonwencjonalna została zepchnięta na drugi tor i teraz lekarz pierwszego kontaktu nie zaleci nam baniek, tylko od razu wypisze antybiotyk, co nie jest w każdym przypadku dobrym rozwiązaniem.

Niewiele osób wie, że stawianie baniek jest skuteczną i bardzo szybko działającą metodą leczenia. Medycyna niekonwencjonalna sugeruje ich stosowanie nie tylko w przypadkach chorób dróg oddechowych, ale także gdy mamy problem z reumatyzmem, układem krążenia, bólami uszu czy głowy.