Chińskie bańki – sprawdzone od lat

erak.com.pl Na stronie - używane usg

Wśród tradycyjnych sposobów leczenia przeziębień, grypy, dolegliwości płuc oraz bólu i złego samopoczucia, można spokojnie wymienić chińskie bańki. Są one znane od wieków i dość szybko swoją popularnością wykroczyły daleko poza Państwo Środka. Metoda działania baniek jest dość prosta. Są one wykonane ze szkła, mają zaokrąglone brzegi i kształtem przypominają czasami mały wazonik.

Działają na zasadzie próżniowej, a więc zasysają powietrze i dzięki temu mogą przyczepić się do skóry. Interesująco wygląda ich aplikacja. Typowa chińska bańka wykonana ze szkła musi zostać podgrzana od wewnętrznej strony do dość wysokiej temperatury – w tym celu wykorzystuje się zwykle kawałek zapalonej waty umieszczonej na końcu metalowego pręta lub drewnianego kija. Wysoka temperatura powoduje, że bańka momentalnie przysysa się do skóry pacjenta.

Bańka powinna znajdować się na skórze przez kilka minut, pod tym czasie z reguły samoczynnie się odkleja, pozostawiając wyraźny, czerwony ślad, który po kilkunastu minutach zanika.