Bogate tradycje ziołolecznictwa

http://www.klinikiserca.pl/o-nas/znajdz-nas/iii-oddzial-kardiologii-inwazyjnej-angiologii-i-elektrokardiologii

Bodaj najbardziej znaną postacią medycyny alternatywnej i naturalnej jest fitoterapia, znana szerzej jako ziołolecznictwo. W zasadzie jest to jedna z niewielu gałęzi alternatywnej medycyny, która całkiem śmiało poczyna sobie w głównym nurcie łagodzenia objawów oraz leczenia dolegliwości.

Choć trudno spotkać lekarza, który byłby zdania, że za pomocą ziół da się pokonać każde schorzenie, to równie trudno znaleźć takiego, który szczerze stwierdziłby, że zioła są bezużyteczne w kontekście medycznym. Wszak cała tradycyjna medycyna z różnych stron świata opierała się właśnie na nich.

Na świecie rośnie ogromna ilość roślin, z których część ma znane właściwości medyczne. Przykładowo wyciąg z karczocha czy olejek miętowy świetnie wpływają na trawienie i pomagają zwalczać dolegliwości układu pokarmowego.

www.ubezpieczenieauta.net.pl

Pochodzący z natury węgiel leczniczy doskonale radzi sobie z toksynami, pomaga w zatruciach i wstrzymuje nawet ostrą biegunkę. Zioła, które mają znaczenie lecznicze to często rośliny całkiem pospolite, nierzadko eliminowane z upraw jako problematyczne chwasty.