www.milkowka.com.pl http://www.klinikiserca.pl/

To technika leczenia wywodząca się ze starożytnego Wschodu, głównie z Chin, Japonii oraz Mongolii. Obecnie stosowana na całym świecie i w wielu krajach uznana jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. Jej skuteczność jest przedmiotem obserwacji i badań klinicznych, a także tematem sporu niektórych lekarzy i naukowców.

https://cuk.pl/zycie/ubezpieczenie_na_zycie

Akupunktura to przywracanie równowagi energetycznej organizmu, będącej według medycyny Wschodu warunkiem jego sprawnego funkcjonowania. Ma przynosić ulgę w bólu i redukcję objawów chorobowych czy urazowych u pacjenta. Technika akupunktury polega na nakłuwaniu ciała srebrnymi lub złotymi igłami w odpowiednich punktach.

Punkty te odpowiadają za największą aktywność narządów wewnętrznych. Są zlokalizowane wzdłuż tak zwanych meridian, czyli linii energetycznych. Meridiany nie są potwierdzone przez oficjalną medycynę.

Akupunktura zakłada koncepcję wyrównywania potencjału energetycznego organizmu dzięki nakłuwaniu. Obecnie w Chińskiej Republice Ludowej funkcjonuje wiele państwowych uczelni medycznych, na których akupunktura może zająć miejsce głównego kierunku studiów.